niedziela, 17 kwietnia 2016

"Mały" gest niosący wielką pomocTytuł oraz jego wersje są powszechnie znane, lecz mówią o wielkiej rzeczy. Szlachetnej pomocy. Wiem, że wiele ludzi pomaga. Bardzo to cenię szczególnie, że mam inny, od wielu osób punkt widzenia. 

Jest wiele organizacji niosących wsparcie potrzebującym. Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową już od 25 lat pomaga dzieciom takim jak ja, chorym na nowotwory. Kupuje drogie drogie sprzęty. Na leki wydaje rocznie 1 milion złotych. Bardzo wspiera nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. Wyliczać można bez końca, dlatego powstał filmik je wszystkie opisujący. Występują w nim onkologiczni koledzy i koleżanki, których miałam okazję poznać. 
Miałam również przyjemność i możliwość uczestniczyć w życiu, pracy  fundacji. W grudniu nakręciliśmy spot  zachęcający do przekazania 1% podatku na rzecz chorych podopiecznych. 
Jednakże nie od samego początku mowa jest o tym. Zapowiada się bowiem bardzo słodko. Trwają 
przygotowania do "moich" urodzin. Dmuchanie kolorowych balonów, jeden po drugim. Nakrywanie wielkiego obrusu i rozkładnie sztućców, kubeczków. Panuje niezwykły uroki i magia, raz do roku to niesamowite uczcie. Podekscytowanie czułam i w dzień kręcenia reklamy. Dwadzieścia osób siedziało u nas w salonie i każdy miał swoje zadanie. Po siedmiu godzinach zmęczeni rozeszliśmy się. Podoba mi się końcowy efekt i mam nadzieję, że nie tylko mi. Macie teraz okazję sprawdzić ;) (Niestety nie mam teraz dostępu do filmu, aby móc go tutaj umieścić, ponieważ jestem poza domem. Dość daleko, ale o tym następnym razem. Jednakże tak jak i powyżej umieszczam link). Oto reklama.
Co roku odbywają się charytatywne koncerty, Koncerty Nadziei. 4 kwietnia o godzinie 19.00 rozpoczęła się wielka gala, niczym show :) Powitał nas piękny utwór oraz równie cudowni prowadzący; Pan Paweł Gołębski (Pan od długopisów) oraz kochana Pani Agnieszka Aleksandrowicz. Występy niby amatorów, a jednak prawdziwych artystów pobiły serca wielu osób. Następnie na scenę weszli i zaśpiewali swymi pięknymi głosami; Pan Mietek Szcześniak i Pani Krystyna Prońko. Całość prezentowała się cudownie, ślicznie i bajkowo. Jest jednak pewna rzecz, o której jeszcze nie wspomniałam. O niezwykłym prezencie, 750 tysięcy na 25 lecie fundacji Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową. Zdjęcia mam nadzieję, że oddają klimat wydarzenia, jeśli macie ochotę na więcej to znalazłam również reportaż.

9 komentarzy:

 1. Majko - to aby na pewno Wasz dom ? Co to za maszyny ? Dużo emocji płynie z tych zdjęć. Nowy filmik widziałam - fajny. Ty chyba nakręciłaś już w pierwszym ujęciu !!! Duże i gorące buziaczki !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sami też do końca nie wierzyliśmy, że to wszystko tam się pomieściło ;)

   Usuń
 2. Maju Kochana! Ślicznie wyglądacie-Ty z P. Martyną, Mamusia... A w filmie, jak zawodowe aktorki występujecie w słusznej sprawie. Boa noite! Kisski!

  OdpowiedzUsuń
 3. Maju! Bardzo bardzo ładne zdjęcia. Piękne te na film, z Narodowego Forum Muzyki(NFM)... Filmu jeszcze niestety nie oglądałam, lecz dziś mam zamiar go obejrzeć.
  Czy można go znaleźć na YouTube?
  Pozdrawiam Ula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Można, https://www.youtube.com/watch?v=qtTdLVwjToY i tu na Facebooku fundacji - https://www.facebook.com/przyladeknadziei/videos/10153493369246134/ ;*

   Usuń