wtorek, 22 grudnia 2015

Wyczekane, obiecane, minione wydarzeniaDługa przerwa, z dnia na dzień zmiana, inne plany… Obietnice, przyrzeczenia i wszelkie chęci do wielu działań odeszły na bok, skryły się... Brak czasu i jego nadmiar… Czekanie… Różne myśli… Krok w tył i w przód… To wszystko przychodziło i odchodziło przez te kilka dni. To było, a teraz jest tylko chwila wspomnień.


Wspomnienia sięgają głęboko, lecz ja na ten moment wolę sięgnąć po te najbliższe, znajdujące się na mieliźnie, a nie te w głębi oceanu. Mam ochotę przypomnieć sobie pewien szczególny wieczór. Wieczór magiczny o wielkim celu; celu charytatywnym.
Przez wiele miesięcy aż do listopada w siedemnastu polskich szpitalach biorących udział w projekcie Urtica Dzieciom odbywały się warsztaty plastyczne Słoneczna Galeria. Podczas nich dzieci malowały, rysowały, tworzyły niesamowite dzieła sztuki! Tematyka była różna - zwierzątka, pory roku, moc kolorów, natura, kosmos…, przeważała jednak wyobraźnia samych twórców. Dawała ona cudowne efekty. Każdy obraz miał więc swoją niesamowitą historię i duszę. Takie gotowe prace po pewnej segregacji trafiły do katalogu, a następnie na samą galę, która odbyła się dwudziestego szóstego listopada w zamku Topacz.
Gdy scenografia, poczęstunek, gdy każdy szczegół był gotowy goście powoli się zbierali, nadchodził czas zacząć. Ze scenariuszem i notatkami w ręce szykowałam się również do wystartowania :) Miałam bowiem przyjemność  i zaszczyt uczestniczyć we współprowadzeniu gali wraz z Panem Pawłem; głównym prowadzącym, prawdziwym zawodowcem i bardzo miłą osobą :) Chciałabym mu jak i Panu Prezesowi, Pani Kasi i Ani, Panu Rafałowi, każdemu, który miał swój wkład dla Gali serdecznie podziękować. Było cudownie móc uczestniczyć i być częścią tego wieczoru.
Jak wspomniałam na początku jednym z celi był dochód z licytacji za obrazy dzieci, małych pacjentów przeznaczany na sprzęty potrzebne w szpitalach, łóżka, zabawki, gry, kredki i wiele wiele innych. W tym roku udało nam się zebrać ponad 380 350 złotych. Nie skromnie dodam, że moja praca, która również się tam znajdowała została wylicytowana za 18 tysięcy złotych :)

Filmiki z Gali:

Filmik relacjonujący tegoroczną Galę
Filmik relacjonujący ubiegłoroczną Galę
Wiadomości Urtica Dzieciom
Więcej na stronie internetowej Urtica Dzieciom i Facebooku :)Wieczór był fantastyczny, chciałam go opisać jak najszybciej, lecz niestety nie udało mi się i dopiero teraz piszę. Przeszkodą, która stanęła na drodze do zrealizowania tej chęci był wynik badania PET CT. Wykazał on nową zmianę w podudziu, najprawdopodobniej zupełnie inną od głównego guza i jego przerzutów, lecz co ważne może łagodną. Dla potwierdzenia w ubiegły poniedziałek został zrobiony kolejny rezonans oraz zdjęcia rentgenowskie. Te badania odpowiedziały nam na pytanie, uzyskaliśmy odpowiedź, że nowy "intruz" ma zostać usunięty. Już w środę jako pierwsza leżałam na stole operacyjnym. Pan Profesor, któremu bardzo dziękujemy wyciął mi dwa centymetry kości wraz z niechcianym gościem. Na szczęście po zabiegu nie było żadnych "sensacji" żołądkowych i tym podobnych, więc szybko wyszliśmy do domu. W nim czekali już na mnie nowi przyjaciele; dwie kule :) Teraz jednak powoli się z nimi żegnam, ponieważ czuję się bardzo dobrze bez jakiegokolwiek bólu.

12 komentarzy:

 1. Nie skromna Majeczko !!!! Jeszcze raz z całego serca gratuluje ! Jestem bardzo ale to bardzo dumna - nawet już pękłam z tej dumy ! Bardzo się cieszę, że nic Cię nie boli i że czujesz się dobrze ! Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za gratulacje i miłe słowa :) Buziaczki!

   Usuń
 2. Już raz chwaliłam Twój obraz, ale zrobię to raz jeszcze. Jest świetny :) W końcu został wylicytowany za najwyższą kwotę. Ładnie wyglądałaś na tej gali w blasku fleszy, zero tremy - mega gratulacje. Buziaki!
  Gosia B.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maja trzymaj się, nie poddawaj, walcz i spędź cudowne święta. Mnóstwo sił, zdrowia i dobrych wiadomości. Patrycja z rodzinką

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również życzymy cudownych Świąt! Pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Witaj dzielna Maju
  Fajnie,że piszesz,bo już stesknilam się za wiadomościami od Ciebie 😁
  Jestem pod wrażeniem tego jak dobrze radzisz sobie z występami publicznymi, wiem jakie to trudne.
  Życzę Ci wspaniałych oraz beztroskich Swiat.
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jet mi bardzo miło ;) Fantastycznych, wymarzonych Świąt dla Ciebie i Twojej rodziny!

   Usuń
 5. Maju Wspaniała! Gratulujemy artystycznego sukcesu,życzymy pomyślnych wyników w''biegu po zdrowie"
  Dobrych Świąt Kochani! P.S. Zdjęcia są fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Rodzinnych Świąt również życzymy!

   Usuń
 6. Majko miałam możliwość uczestniczenia w tej pięknej gali, której organizacja służyła szczytnemu celowi. Rewelacyjnie sprawdziłaś się w roli prowadzącej. Życzę Ci przede wszystkim zdrowia, ale także rozwijania Twoich pasji i realizacji wszystkich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Gala była naprawdę piękna i cudowna, ma Pani rację :)
   Pozdrawiam serdecznie,
   Maja

   Usuń